469 0 496 – це не номер телефону, а  майже сакральне число – саме стільки громадян оновили військово – облікові дані. За нашими оцінками – 2/3 з очікуваних. Лише 5% з «новачків» мобілізували. Не про «сакральність» у нашому ексклюзивному аналізі «магії цифр

469 0 496 – це не номер телефону, а майже сакральне число – саме стільки громадян оновили військово – облікові дані. За нашими оцінками – 2/3 з очікуваних. Лише 5% з «новачків» мобілізували. Не про «сакральність» у нашому ексклюзивному аналізі «магії цифр


Отже – Акція «онови військово – облікові дані до 17 липня», - це вже історія, а з будь – якої історії потрібно робити висновки.

Майже сухі цифри:

В Україні наразі проживає теоретично 11,1 млн чоловіків, які підлягають мобілізації. Оновили – 4, 7 млн.

Майже магія цифр:  дані оновили -  469 0 496 – погодьтесь – тут є над чим попрацювати нумерологам)

З тих, що оновили дані, реально мобілізували +/- 5%.

Разом з тим, слід врахувати, що якщо враховувати вищевказану статистику, за якою у нас 11,1 млн військовозобов’язаних, «мінус» 1 млн – служить,  «мінус» - 3.5 млн – на окупованих територіях, то, з урахуванням того, що тільки 4,7 млн оновили свої дані, тільки приблизно 1,9 млн – Не оновили даних.

Тоб-то НЕ оновив військово- облікові дані тільки кожен третій.

Скільки оновлять дані ще до кінця року – прогнози будувати важко. Але, думаю, як мінімум – ще мільйон так чи інакше вийдуть на зв'язок із ТЦК та СП.

Тоб-то: на реальному обліку ТЦК та СП із «не мобілізованих» має бути близько 6 млн чоловік.

Так, за неофіційними оцінками, не менше половини з тих, хто оновився, так чи інакше розраховує на відстрочку. Так, багато хто знаходиться за кордоном, і інструментарій діалогу  з цією категорію – наразі не вражає. 

Та наявні цифри говорять про те, що потреби ЗСУ у мобілізації  так чи інакше, виконуються.

За інформацією видання  Die Welt  , кожні 3 місяці Силам оборони необхідно набирати щонайменше 50 тисяч людей, а до кінця року – 200 тисяч.

https://tsn.ua/ato/vidstaye-vid-normi-skilki-cholovikiv-potribno-mobilizuvati-do-kincya-roku-die-welt-nazvala-cifru-2612256.html

Плани мобілізувати до кінця роки 200 тис чоловік підтвердив Роман Костенко - секретар комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Темпи мобілізації у травні – червні 2024 року зросли у двічі.

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/protjahom-travnja-ta-chervnja-tempi-mobilizatsiji-v-ukrajini-zrosli-vdvichi-porivnjano-z-poperednimi-dvoma-misjatsjami-reuters.html

Протягом двох місяців після ухвалення закону про мобілізацію майже 4,7 млн військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані, повідомляє Міністерство оборони України.

https://interfax.com.ua/news/general/1000983.html

Тоб-то – 4 з 10 з тих, хто є військовозобовязаним, оновили військово – облікові дані у той чи інший спосіб.

На вимогу закону про мобілізацію протягом 2 місяців, із 18 травня до 16 липня 2024 року, військовозобов'язані мали оновити свої дані. За результатами оновлення, 4 690 496 військовозобов'язаних виконали свій обов'язок", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому в телеграм-каналі відомства.

Зазначається, що свої військово-облікові дані оновили через застосунок "Резерв+" - 3 028 066 осіб, центри надання адміністративних послуг - 1 152 227 осіб, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки - 510 203 особи.

Як повідомлялося, 18 травня закон про мобілізацію (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку) набув чинності. Закон встановлює, що мобілізації підлягають військовозобов'язані від 25 до 60 років.

Відповідно до закону, під час мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ і пред'являти його на вимогу уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України в прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі й на пунктах пропуску через кордон України.

Протягом 60 діб після набрання чинності законом усі військовозобов'язані мають уточнити свої персональні дані, зокрема, адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за її наявності). Ця норма закону також поширюється на заброньованих осіб, осіб з відстрочкою від мобілізації та жінок-військовозобов'язаних.

Про те, що Міноборони не збирається погоджувати збільшення строку оновлення даних у коментарі Суспільному сказав речник оборонного відомства Дмитро Лазуткін.

https://suspilne.media/776555-minoboroni-ne-pidtrimalo-zbilsenna-terminu-onovlenna-danih-dla-vijskovozobovazanih/

В Україні наразі проживає теоретично 11,1 млн чоловіків, які підлягають мобілізації, але близько 950 тисяч громадян перебувають «у тіні» – про них державі відомо лише податковий номер. Вони офіційно не працевлаштовані, не платять податки та не служать в армії, пише «Українська правда».

Повідомляється, що понад мільйон чоловіків станом на січень 2024 року служать у різних структурах Сил оборони України, тобто близько 11% від всіх військовозобов'язаних. Майже 3 млн чоловіків залишились на окупованих з 2014 року територіях – у Криму, а також частинах Луганської та Донецької областей. Ще близько мільйона громадян – за кордоном, а щонайменше 1,5 млн мають статус особи з інвалідністю.

Тому реальній мобілізації підлягають лише дві категорії чоловіків – це орієнтовно 4,5 млн українців. Перша – близько 2,8 млн офіційно працевлаштованих чоловіків та майже 600 тис активних підприємців. Друга – чоловіки, які перебувають «у тіні». Їх налічується майже 950 тис.

Джерело: https://glavcom.ua/country/society/skilki-vijskovozobovjazanikh-ne-sluzhat-u-vijsku-ne-pratsjujut-ta-ne-platjat-podatki-infohrafika-986683.html

На що ж впливає те, що Кабмін «не буде продовжувати строків оновлення військово – облікових даних»?

Загальна думка – на те, «що будуть великі штрафи за не оновлення».

Та це не так. «Нові штрафи – від 17 000 грн – активно діють вже і з 18.05.24 . Про це ми писали у матеріалі https://advokatmakeev.com/blog/shtrafi-po-17-000-grn-pri-onovlenni-vijskovo-oblikovih-danih-v-tck-pislya-180524-ce-realnist

Якщо враховувати вищевказану статистику, за якою у нас 11,1 млн військовозобов’язаних, «мінус» 1 млн – служить,  «мінус» - 3.5 млн – на окупованих територіях, то, з урахуванням того, що тільки 4,7 млн оновили свої дані, приблизно 1,9 млн – Не оновили даних.

«Креативним» можна назвати хід із обов’язковістю проходження базової військової підготовки для всіх студентів ВИШів ( джерело: «https://focus.ua/uk/voennye-novosti/654126-mobilizaciya-v-ukrajini-torknetsya-studentiv-detali).

Тут «Прихована мобілізація» ще на декілька сотень молодих і здорових)

Звісно, військові - це не фішки на військових мапах. Їм характерне і виснаження, і накопичення втоми…

Та сухі числа говорять про те, що наявні дії із «оновлення реального резерву ЗСУ» дають для обороноздатності вагомі результати.