Чоловік «не встиг» подати письмову заяву про відстрочку ( підстава – мати інвалід 2-ї групи). В самому ТЦК «усну заяву про відстрочку» не зареєстрували. І чоловіка мобілізували. Навіть за наявності підстав. Поза як - заява про відстрочку НЕ була зафіксован

Чоловік «не встиг» подати письмову заяву про відстрочку ( підстава – мати інвалід 2-ї групи). В самому ТЦК «усну заяву про відстрочку» не зареєстрували. І чоловіка мобілізували. Навіть за наявності підстав. Поза як - заява про відстрочку НЕ була зафіксован

Так буває: чоловік, переконаний у наявності підстав для відстрочки, не поспішає подати заяву про відстрочку у такий спосіб, щоб залишився «легітимний слід» такої дії. Наслідки, як правило, не втішні для такого чоловіка.

У нашому кейсі – чоловік, перебуваючи у ТЦК – мав при собі всі належні докази ( які свідчили – що його мати  - особа із інвалідністю 2 групи) для подання заяви про відстрочку. Та от біда – ані заяву, ані документів, щодо наявності підстав для відстрочки – ніхто в ТЦК не прийняв і не розглядав.

Мобілізація.

Чоловік – до суду. Суд першої інстанції за класикою вимагав: «Предъявите ваши доказательства!)))» ТЦК надав свій «доказ»: ось наш журнал заяв та звернень : Позивач НЕ звертався із заявами та зверненнями.

І всьо. Суд відмовив.

Апеляція теж пожурила,  мовляв ? «НА Нєт – і суда Нєт», - тоб –то доказів своєчасного звернення із заявою про відстрочку не має. Значить і шансів у вас- ніяких.

Щоправда – вказала – що без проблем: можете звернутись ізрапортом про звільнення. ТА от біда – в Постанові не згадали, що підстави для звільнення зі служби значно жосткіші, ані ж підстави для отримання відстрочки: для відстрочки не вимагається «Потреби особи із інвалідністю у постійному сторонньому  догляді», а для звільнення військового – задачка «усугубляється»). Так що – якось не так. Але є як є.

Цитуємо апеляцію:

«Будь-які докази, що Позивач, до моменту виклику його до Другого відділу Уманського РТЦК та СП для проходження ВЛК, звертався із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією, в матеріалах даної адміністративної справи відсутні.

Разом з тим, колегія суддів наголошує, що вказане не позбавляє Позивача права на подачу рапорту про звільнення з військової служби за пп. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» № 2232-ХІІ, як військовослужбовця, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації на період воєнного стану, за сімейними обставинами у зв`язку з наявністю матері із числа осіб з інвалідністю ІІ групи».

Справа № 580/9594/24

Постанова  апеляційного суду від 24.02.25