Чому я наполегливо раджу звертатись до ТЦК та СП із заявами про відстрочку саме рекомендованими листами?
Чоловік оскаржив УСНУ відмову ТЦК та СП у наданні відстрочки. Суд позов задовольнив. Частково.Є ньюанси)
Насамперед, щоб у Вас був «легітимний слід» належного повідомлення ТЦК та СП про своє волевиявлення скористатись правом на відстрочку.
Це ключове.
Не добра традиція – вже у військах – системно втрачати рапорти військових. А не має сліду отримання рапорту – не має і порушення прав.
Із військовозобов’язаними те ж саме.
На жаль, за недобрими традиціями «совка», надивившись оптимістичного «тєліка» та «перспективних блогерів - аля – правників», Ви можете завітати до ТЦК та СП з вірою у Верховенство права, та там щодо Вас можуть бути інші плани). Так працює система. Люди гарні). Вже багато колишніх адвокатів саме на правничих посадах. Але ніхто із них не прагне перейти у штурмовики, тому між Законом та «вказівками зверху» вибір не великий))).
Сприймаємо світ таким, який він є ( і, місцями, таки, змінюємо його на краще))).
Якщо Ви таки обрали для оновлення даних та інших належних дій шлях через беззастережне особисте відвідування саме ТЦК та СП, то і у цьому випадку, рекомендую – направте ПЕРЕД ЦИМ до них «рекомендованого диста» із заявою про відстрочку.
При наймі, доки Заява не буде розглянута, «за законом», направити Вас на ВЛК, буде передчасним рішенням).
Про кейс, що досліджуємо:
Позивач звернувся до суду із заявою про те, що подав заяву до ТЦК та СП про відстрочку, а у відповідь отримав «усну відмову».
Від представника відповідача надійшов відзив, в якому останній заперечував щодо задоволення позовних вимог. Представник вказував що «жодної заяви про надання відстрочки від призову під час мобілізації на військову службу від позивача, не отримував».
І тут – «зальот, солдат»))). Потрібно таки було «поритись у скриньках вхідної кореспонденції», - які вказали б, що Позивач «Бв парубок розумний», - і подав заяву про відстрочку Поштою).
У відповіді на відзив, позивач заперечував щодо наведених відповідачем доводів та зазначив, що твердження відповідача про неотримання заяви спростовуються наявними у справі доказами. Також, позивач надав і відповідачу, і суду усі необхідні докази на підтвердження наявності у нього права на відстрочку від призову під час мобілізації на військову службу, як особі, що зайнята постійним доглядом за хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду.
Позивач довів суду, що вказана заява про відстрочку вручена відповідачу 23.02.2024 року, що підтверджується треком відстеження поштових пересилань АТ «Укрпошта» за № 6501603582943.
Як встановлено судом, відповідач заяву позивача про відстрочку від призову під час мобілізації на військову службу, яка направлена особисто позивачем засобами поштового звязку 06.02.2024 року та отримана відповідачем 23.02.2024 року, не розглянув. Доводи відповідача щодо неотримання вказаної заяви непідтверджені жодними доказами. Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про зобов?язання відповідача розглянути вказану заяву.
Ну а з «усною відмовою» - наразі, прольот))), - як підтверджувати Усні відмови – науково – технічний прогрес та судова практика – ще не визначились):
«Разом з тим, матеріали справи не містять доказів на підтвердження факту звернення позивача до відповідача із відповідною заявою 05.02.2024 року та отриманням усної відмови, а тому в частині позовних вимог про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 в формі усної відмови в наданні відстрочки від мобілізації ОСОБА_1 , визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пов`язана із не наданням ОСОБА_1 відстрочки від мобілізації, в формі не оформлення відстрочки від призову за мобілізацією (не проставлення відмітки про відстрочку) слід відмовити», - за рішенням суду..
Повний текст судового рішення:
Категорія справи № 420/11120/24:
Номер судового провадження: П/420/11207/24
Справа № 420/11120/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянув у письмовому провадженні в м. Одеса за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить:
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 в формі усної відмови в наданні відстрочки від мобілізації ОСОБА_1 на підставі ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як особі, що зайнята постійним доглядом за хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду;
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пов`язана із не наданням ОСОБА_1 відстрочки від мобілізації, в формі не оформлення відстрочки від призову за мобілізацією (не проставлення відмітки про відстрочку) на підставі ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як особі, що зайнята постійним доглядом за хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду;
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пов`язана із не розглядом повторно поданої заяви ОСОБА_1 про надання йому відстрочки від 06.02.2024 року;
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяви ОСОБА_1 про надання йому відстрочки та надати ОСОБА_1 відстрочку від призову за мобілізацією на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як особі, що зайнята постійним доглядом за хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду та поставити відмітку про відстрочку у військовому квитку ОСОБА_1 або тимчасовому посвідченні військовозобов`язаного.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 05.02.2024 року він особисто звернувся до відповідача із заявою про отримання відстрочки від призову під час мобілізації на військову службу, однак, працівники відповідача заяву не зареєстрували, у наданні відстрочки усно відмовили, військовий квиток не повернули. 06.02.024 року позивач засобами поштового зв`язку направив до ІНФОРМАЦІЯ_1 заяву про надання відстрочки від мобілізації та надав документи, що свідчать про наявність підстав для відстрочки від мобілізації як особі, що зайнята постійним доглядом за своєю хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду. На дату подання позовної заяви до суду, відповідь на заяву позивач не отримав.
Ухвалою суду від 15.04.2024 року відкрито провадження у справі за правилами за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Від представника відповідача надійшов відзив, в якому останній заперечує щодо задоволення позовних вимог. Представник вказує, що жодної заяви про надання відстрочки від призову під час мобілізації на військову службу від позивача, ІНФОРМАЦІЯ_3 не отримував. Надані позивачем, у якості додатків до позову документи, не підтверджують його право на отримання відстрочки від призову під час мобілізації на військову службу.
У відповіді на відзив, позивач заперечує щодо наведених відповідачем доводів та зазначає, що твердження відповідача про неотримання заяви спростовуються наявними у справі доказами. Також, позивач надав і відповідачу, і суду усі необхідні докази на підтвердження наявності у нього права на відстрочку від призову під час мобілізації на військову службу, як особі, що зайнята постійним доглядом за хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду.
Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.
ОСОБА_1 06.02.2024 року, засобами поштового зв?язку, звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 із заявою про надання відстрочки від мобілізації, як особі, що зайнята постійним доглядом за хворою матір`ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду. До заяви додано: копії паспорту ОСОБА_1 , паспорту та РНОКПП ОСОБА_2 , свідоцтва про народження ОСОБА_1 , довідки (виписки з домової книги про склад сім?ї та прописки) від 01.02.2024 року, висновок № 52 від 25.08.2022 року щодо ОСОБА_2 , висновок від 03.01.2024 року щодо ОСОБА_2 , виписка із медичної картки стаціонарного хворого щодо ОСОБА_2 від 04.01.2024 року, Виписка № 118 із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого від 22.11.2023 року, висновок ЛКК від 25.08.2022 року.
Вказана заява вручена відповідачу 23.02.2024 року, що підтверджується треком відстеження поштових пересилань АТ «Укрпошта» за № 6501603582943.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 року № 2232-ХІІ (далі Закон № 2232-ХІІ).
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 року у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указами Президента України №133/2022 від 14.03.2022 року, №259/2022 від 18.04.2022 року, №341/2022 від 17.05.2022 року, №573/2022 від 12.08.2022 року, №757/2022 від 07.11.2022 року, №58/2023 від 06.02.2023 року, №254/2023 від 01.05.2023 року, №451/2023 від 26.07.2023 року строк дії воєнного часу продовжувався.
Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: прибувати за викликом районного (об`єднаного районного), міського (районного у місті, об`єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов`язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних та резервістів; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров`я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов`язані: з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов`язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов`язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом.
Згідно з абз. 10 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції, що діяла станом на час звернення позивача до відповідача з відповідною заявою), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребують постійного догляду.
«Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров`я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації).
Відповідно до п. 2 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов`язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов`язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.
Згідно з пп. 8 п. 1 «Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів» (додаток 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів») призовники, військовозобов`язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
З урахуванням зазначеного, військовозобов`язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних та надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Отже, позивачем дотримано процедуру особистого подання (направлення) документів, що підтверджують (на його думку) право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Постановою КМУ від 23 лютого 2022 року № 154 затверджено «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» ,відповідно до п.1. якого, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Пунктом 8 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов`язків є виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Відповідно до положень п.9 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» відповідно до покладених на них завдань, у тому числі:
оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов`язаним та резервістам;
розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.
Відповідно до абзац.8 п.11 Положення, оформляють для військовозобов`язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.
З урахуванням зазначеного, ІНФОРМАЦІЯ_3 , як суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, після отримання поштою від позивача заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права повинен був прийняти рішення за наслідком розгляду цієї заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за наявності підстав.
Суд зазначає, що правова природа саме протиправних дій полягає в активній поведінці суб`єкта владних повноважень, що спричиняє юридичні наслідки.
Як встановлено судом, відповідач заяву позивача про відстрочку від призову під час мобілізації на військову службу, яка направлена особисто позивачем засобами поштового зв?язку 06.02.2024 року та отримана відповідачем 23.02.2024 року, не розглянув. Доводи відповідача щодо неотримання вказаної заяви непідтверджені жодними доказами. Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про зобов?язання відповідача розглянути вказану заяву.
Разом з тим, матеріали справи не містять доказів на підтвердження факту звернення позивача до відповідача із відповідною заявою 05.02.2024 року та отриманням усної відмови, а тому в частині позовних вимог про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 в формі усної відмови в наданні відстрочки від мобілізації ОСОБА_1 , визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пов`язана із не наданням ОСОБА_1 відстрочки від мобілізації, в формі не оформлення відстрочки від призову за мобілізацією (не проставлення відмітки про відстрочку) слід відмовити.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_4 надати ОСОБА_1 відстрочку від призову за мобілізацією, суд вважає, що оскільки заява позивача взагалі не розглядалася ІНФОРМАЦІЯ_3 та рішення за результатом розгляду такої заяви не прийнято, вирішення вказаного питання по суті є дискреційними повноваженнями відповідача.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно зі ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд зазначає, що за звернення до суду із зазначеним позовом позивач сплатив 3633,60 грн. судового збору, проте, з урахуванням часткового задоволення позовних вимог з відповідача на користь позивача має бути стягнуто 1211,20 грн.
Керуючисьст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 192-228, 243, 245, 246, 255, 257-262, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Задовольнити частково адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пов`язана із не розглядом поданої заяви ОСОБА_1 про надання йому відстрочки від 06.02.2024 року.
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву ОСОБА_1 від 06.02.2024 року про надання йому відстрочки від призову за мобілізацією.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 1211,20 грн. судового збору.
В іншій частині позову відмовити.
Відповідно до ст.255 КАС України, рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч.1 ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Відповідач ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ).
Повний текст рішення складений та підписаний судом 01.07.2024 року.
Суддя Н.В. Бжассо