„Плодіться й розмножуйтеся…», хто ж проти? Та ТЦК відмовив чоловіку у відстрочці, із посиланням на те, що у нього троє неповнолітніх дітей від двох жінок, а має бути шлюб (за змістом тексту судового рішення) з обома дружинами – колишньою та «чинною», Суд ж

„Плодіться й розмножуйтеся…», хто ж проти? Та ТЦК відмовив чоловіку у відстрочці, із посиланням на те, що у нього троє неповнолітніх дітей від двох жінок, а має бути шлюб (за змістом тексту судового рішення) з обома дружинами – колишньою та «чинною», Суд ж

Рішення і веселе, і не дуже)(для військовозобовязаного).

Чоловік звернувся до ТЦК та СП із заявою про відстрочку, поза як  на його утриманні перебуває троє неповнолітніх дітей.

За текстом рішення:

«Разом із заявою про надання відстрочки позивач надав свідоцтва про народження ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 . Також були долучені копія рішення Баштанського районного суду від 25.03.2010 про стягнення з позивача аліментів на утримання ОСОБА_2 , копія листа Центрального ВДВС у м. Миколаєві від 02.07.2024 № 78685 про відсутність заборгованості зі сплати аліментів, а також копію нотаріально засвідченого договору між батьками щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків тим з них, хто проживає окремо від дитини (щодо ОСОБА_2 ).

Однак, протоколом комісії від 16.08.2024 № 19 ухвалено рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією у зв`язку із тим, що він не перебуває у шлюбі із матір`ю трьох дітей…J»

Суд дуже критично поставився до такої відмови, і визнав бездіяльність ТЦК та СП не правомірною.

Повний текст судового рішення:

Категорія справи № 400/9024/24: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; прийняття громадян на публічну службу, з них.

Надіслано для оприлюднення: 06.12.2024. Зареєстровано: 07.12.2024. Забезпечено надання загального доступу: 09.12.2024.

Номер судового провадження: не визначено

Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2024 р. № 400/9024/24 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мельника О.М., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 ,

провизнання протиправним та скасування рішення, оформленого протоколом від 16.08.2024 року № 19; зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним рішення, яке оформлене протоколом №19 від 16.08.2024 про відмову у наданні відстрочки відпризову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до п.3 ч.1 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»; зобов`язання прийняти рішення щодо надання йому відстрочки від призову під час мобілізації, та прийняти рішення, яким надати ОСОБА_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Ухвалою суду від 30.09.2024 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання.

Позивач обґрунтовує позов тим, що відповідач протиправно не прийняв рішення про відстрочку від призову позивачу, оскільки відповідно до Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію він має на це право, в зв`язку з тим, що у нього на утриманні три неповнолітні дитини.

Відповідач до суду відзив на позовну заяву не надав ухвалу про відкриття провадження отримав через електронний суд 01.10.2024 року.

Відповідно до ст.262 КАС України справу суд розглянув в порядку спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідив докази, суд дійшов висновку: ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із

заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 3 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-Х1І (далі Закон про мобілізацію) - через утримання ним трьох дітей віком до 18 років (за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів). Разом із заявою про надання відстрочки позивач надав свідоцтва про народження ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 . Також були долучені копія рішення Баштанського районного суду від 25.03.2010 про стягнення з позивача аліментів на утримання ОСОБА_2 , копія листа Центрального ВДВС у м. Миколаєві від 02.07.2024 № 78685 про відсутність заборгованості зі сплати аліментів, а також копію нотаріально засвідченого договору між батьками щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків тим з них, хто проживає окремо від дитини (щодо ОСОБА_2 ).

Однак, протоколом комісії від 16.08.2024 № 19 ухвалено рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією у зв`язку із тим, що він не перебуває у шлюбі із матір`ю трьох дітей.

Позивач не погоджуєтьсяз вказаним висновком відповідача звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні" введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався. Воєнний стан в Україні триває й наразі.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов`язок військову службу» № 2232-ХІІІ Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України. Військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.Від виконання військового обов`язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.Відповідно з абзацом першим частини першої статті 39 Закону № 2232-ХІІ призов резервістів та військовозобов`язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законами Україна «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».Згідно з ч.5 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543 призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов`язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин.Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України.Кабінет Міністрів України прийняв постанову №560 від 16.05.2024, яка набрала чинності 18.05.2024 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». Цей Порядок визначає: зокрема-процедуру надання військовозобов`язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення;

У цьому Порядку у розділі «Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення» чітко передбачено алгоритм дій районного ТЦК:

56. Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

57. Для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров`я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов`язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім`я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 Заява військовозобов`язаного підлягає обов`язковій реєстрації.{Абзац перший пункту 58 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 675 від 07.06.2024}

59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов`язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов`язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов`язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов`язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов`язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

У разі неможливості провести перевірку у військовозобов`язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

У додатку 5 до постанови КМУ №560 Переліку документів, що подаються військовозобов`язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено, що жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці свідоцтво

про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов`язаного та один із документів: свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір`ю (батьком) дітей (трьох і більше) або-рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір`ю), або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов`язаним, або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов`язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України,- а також договір про сплату аліментів на дитину.

Відповідач у рішенні, яке оформлене протоколом № 19 від 16.08.2024 про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до п.3 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначив, що позивач до Комісії не надав доказів, що він не перебуває у шлюбі із матір`ю трьох дітей, тому Комісією було прийнято рішення щодо відмови у надання відстрочки ОСОБА_1 ві призову на військову службу.

Стосовно ненадання позивачем до заяви про відстрочку документів та доказів перебування у шлюбі позивача з матір`ю його трьох дітей суд зазначає наступне.

Статтею 113 Конституції України встановлено, що Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади та у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.

Відповідно до статті 3 Закону № 794 -VII діяльність Кабінету Міністрів України ґрунтується на принципах верховенства права та законності.

Згідно з положеннями статті 4 вказаного Закону Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.

Приписами статті 117 Конституції України визначено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Відповідно до частини першої статті 49 Закону № 794-VII Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов`язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.

Частиною другою цієї ж статті встановлено, що акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України.

У абз. 2 ч.5 ст.22 Закону України « Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» передбачено, що Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України.

Отже, цим законом КМУ надано лише право на встановлення порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Законодавець делегував Уряду повноваження на встановлення порядку проведення призову громадян на військову службу.

Під "порядком" розуміється, що Кабінет Міністрів України має право на встановлення певної послідовності, черговості, способу виконання, призову громадян на військову службу.

Але, до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна умов та підстав для надання відстрочки військовозобов`язаним.

Відповідно до стаття 19 Закону України « Про нормотворчу діяльність» юридична сила - це властивість нормативно-правових актів та встановлених ними норм права, що є основою для визначення співвідношення їх взаємної ієрархічної підпорядкованості у системі нормативно-правових актів, зумовленого сукупністю ознак, що випливають із:

1) засад конституційного ладу в Україні;

2) компетенції та територіальної юрисдикції суб`єкта правотворчої діяльності, визначених Конституцією України та (або) законом;

3) інших особливостей, визначених Конституцією України та (або) законом.

2. З урахуванням вимог частини першої цієї статті в Україні встановлюється така ієрархія нормативно-правових актів:

1) Конституція України в системі нормативно-правових актів України має найвищу юридичну силу і є обов`язковою до виконання на території України;

2) чинні міжнародні договори України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, укладаються відповідно до Конституції України та мають на території України вищу юридичну силу, ніж нормативно-правові акти, зазначені у пунктах 3-13 цієї частини, і є обов`язковими до виконання на території України;

3) закони приймаються на основі Конституції України, чинних міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, мають на території України вищу юридичну силу, ніж нормативно-правові акти, зазначені у пунктах 4-13 цієї частини, і є обов`язковими до виконання на території України;

4) постанови Верховної Ради України, укази Президента України приймаються на основі та на виконання Конституції України та (або) законів, чинних міжнародних договорів України, мають на території України вищу юридичну силу, ніж нормативно-правові акти, передбачені пунктами 5-13 цієї частини, і є обов`язковими до виконання на території України;

5) постанови Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Національного банку України приймаються на основі та на виконання Конституції України та (або) законів, чинних міжнародних договорів України, постанов Верховної Ради України та указів Президента України, мають на території України вищу юридичну силу, ніж нормативно-правові акти, передбачені пунктами 6-13 цієї частини, і є обов`язковими до виконання на території України.

Таким чином, закони України мають вищу юридичну силу ніж норми постанови КМУ, тому суд вважає за необхідне застосувати саме норми Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якою передбачено, що:не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані: 3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

Цією нормою передбачені такі умови для надання військовозобов`язаному відстрочки від призову: наявність на утриманні 3х та більше дітей віком до 18років, відсутність заборгованості із сплати аліментів.

Відповідно ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Обов`язок утримання батьком дитини пов`язаний з фактом народження дитини, а не з фактом спільного проживання.

Документи, які передбачені у додатку 5 до постанови КМУ № 560 , на відсутність яких посилається відповідач, як на підставу для відмови у наданні відстрочки не можуть не підтвердити, ні спростувати факт утримання дітей позивачем.

КМУ постановою №560 розширив коло умов, за яких військовозобов`язаному надається відстрочка від призову, які не передбачені Законом №3543-XII. Закон не містить застережень, що троє і більше дітей віком до 18 років повинні проживати з військовозобов`язаним.

Як зазначає позивач в позові він до відповідача разом із заявою про надання відстрочки від призову подав свідоцтва про народження 3-х дітей віком до 18 років: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 (серія НОМЕР_1 ), ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 (серія НОМЕР_2 ) та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 (серія НОМЕР_3 ). В усіх поданих свідоцтвах про народження дітей батьком вказано позивача та жодні із дітей не досягли 18-річного віку. Баштанським районним судом 25.03.2010 року прийнято рішення по справі №2-874/2010 про стягнення із позивача аліментів на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в

розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 16 листопада 2009 року і до досягнення нею повноліття.

Вказане рішення набрало законної сили 06.04.2010 року та було долучено до заяви про надання відстрочки від призову. Відповідно до листа Центрального ВДВС у м. Миколаєві від 02.07.2024 №78685 на виконанні у Центральному ВДВС у м. Миколаєві перебуває виконавче провадження № 33201718 з примусового виконання виконавчого листа № 2-84, виданого Баштанським районним судом Миколаївської області від 29.03.2010 про стягнення з позивача аліментів на утримання дочки.

З цього ж листа вбачається відсутність у позивача заборгованості зі сплати аліментів по вищевказаному виконавчому провадженню.

Суд бере до уваги те, що між матір`ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_5 та позивачем 09.08.2024 було укладено договір між батьками щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків тим з них, хто проживає окремо від дитини (серія НТМ № 576960).

Вказаним договором визначено місце проживання дитини ( ОСОБА_2 ) та участь кожного із батьків у її вихованні. Копію вказаного договору позивач надавав відповідачу разом із заявою про надання відстрочки.

Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_4 позивач з 17.06.2022 року перебуває у шлюбі із громадянкою ОСОБА_6 , яка є матір`ю ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 копія свідоцтва про шлюб надавалася відповідачу із заявою про надання відстрочки.

Наявність вищевказаних документів дає можливість встановити, що на утриманні позивача перебуває троє дітей, які не досягли 18-річного віку, він не має заборгованості зі сплати аліментів, а утримання дитини здійснюється відповідно до договору між батьками.

Водночас, із повідомлення відповідача від 18.08.2024 № 5/9357 вбачається, що відповідачем відмовлено у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв`язку з тим, що позивач не перебуває у шлюбі із матір`ю трьох дітей.

Зазначена відмова відповідача є заздалегідь протиправною, оскільки, ані положеннями статті 23 Закону про мобілізацію, ані нормами Порядку № 560 не передбачено такої умови як перебування особи, що утримує дітей віком до 18 років, у шлюбі з їхньою матір`ю.

Порядком № 560 уточнено, які саме документи мають бути подані особою, яка звертається із заявою про надання відстрочки до ТЦК, задля підтвердження факту утримання ним дітей поза перебуванням у шлюбі, і саме такі документи були подані позивачем.

Відмовляючи у наданні відстрочки відповідач не зазначив, на вимогах яких саме нормативно - правових актів ( директив, розпоряджень тощо) ґрунтується його вимога щодо перебування позивача у шлюбі. Внаслідок прийняття протиправного рішення про відмову у наданні відстрочки порушено право Позивача на відстрочку від призову за мобілізацією, на особливий період.

Оскільки позивач при зверненні до відповідача надав всі документи передбачені Законом: довідку про відсутність у нього заборгованості по аліментах та копії свідоцтв про народження дітей, в яких він зазначений батьком , то він має право на отримання відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією на підставі п.3 ч.1 ст.23 Закону України №3543-XII, тому відповідач повинен прийняти рішення стосовно позивача про відстрочку від призову по мобілізації.

Відповідач всупереч ст.77 КАС України не надав суду доказів на спростування доводів позивача, тому позов належить задовольнити.

Судовий збір відповідно до ст. 139 КАС України підлягає поверненню позивачу за рахунок коштів відповідача .

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_5 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) задовольнити.

2. Визнати протиправним рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ: НОМЕР_6 ) оформлене протоколом від 16.08.2024 № 19 про відмову у наданні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКГІП: НОМЕР_5 ) відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

3. Зобов`язати комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ: НОМЕР_6 ) прийняти рішення про надання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКІІП: НОМЕР_5 ) відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України « Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_5 ) судові витрати в розмірі 1 211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суддя О.М. Мельник