Погодьтесь, іноді, складно зрозуміти мову науковців. Їм, часто – густо, доводиться «спускатися з небес», щоб пояснити нам прості речі. От науковець подав до ТЦК заяву про відстрочку. Та в ТЦК сказали, що чогось таки мабуть не вистачає). Суд спробував з’ясу
Погодьтесь, іноді, складно зрозуміти мову науковців. Їм, часто – густо, доводиться «спускатися з небес», щоб пояснити нам прості речі. От науковець подав до ТЦК заяву про відстрочку. Та в ТЦК сказали, що чогось таки мабуть не вистачає). Суд спробував з’ясувати – чого ж саме? Не знайшов. І позов науковця до ТЦК задовольнив)))
Повний текст рішення суду:
Категорія справи № 580/9934/24: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо.
Надіслано для оприлюднення: 26.12.2024. Зареєстровано: 27.12.2024. Забезпечено надання загального доступу: 30.12.2024.
Номер судового провадження: не визначено
Державний герб України
https://reyestr.court.gov.ua/Review/124082322
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2024 року справа № 580/9934/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши правилами спрощеного письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом адвокатки Пархоменко О.О. від імені ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними та скасування рішень і зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИВ:
08.10.2024 адвокатка Пархоменко О.О. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса фактичного проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі позивач) подала у Черкаський окружний адміністративний суд позов до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (далі відповідач) про:
визнання протиправним і скасування рішення комісії відповідача, оформленого протоколом від 29.08.2024 №29 засідання комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 по оформленню військовозобов`язаним відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у частині відмови позивачу у наданні відстрочки від призову під час мобілізації;
визнання протиправним і скасування рішення комісії відповідача, оформленого протоколом від 27.09.2024 №34 засідання комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 по оформленню військовозобов`язаним відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, в частині відмови позивачу у наданні відстрочки від призову під час мобілізації;
зобов`язання комісії відповідача прийняти рішення, яким надати йому відстрочку від призову за мобілізацією, на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Обґрунтовуючи зазначили, що відповідач, порушуючи чинне законодавство, відмовив у наданні відстрочки від призову, безпідставно посилаючись на отримання від позивача неповного пакету документів. Стверджує, що надав повний пакет документів. Вважає, що він не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, а рішення відповідача суперечать нормам чинного законодавства.
Ухвалою від 09 жовтня 2024 року суд відмовив у задоволенні заяви вх. від 08.10.2024 позивача про забезпечення його позову. Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2024 року позовну заяву прийняв до розгляду та відкрив спрощене провадження у справі.
23.10.2023 від Шостого апеляційного адміністративного суду до суду надійшла ухвала про відкриття апеляційного провадження вх. №49696/24, якою витребовує матеріали адміністративної справи №580/9934/24 у зв`язку з надходженням від позивача апеляційної скарги на ухвалу суду від 09.10.2024. Тому суд зупинив провадження ухвалою від 24.10.2024 до повернення матеріалів справи.
28.10.2024 від відповідача надійшов відзив з проханням відмовити у задоволенні позовних вимог. Стверджує, що не має повноваження надавати відстрочки. Натомість це виконує міжвідомче утворення відповідна комісія з надання відстрочок, яка не є структурним підрозділом відповідача. Позивач не вказує, в чому порушення його прав. Відповідач уповноважений видати довідку про відстрочку за наявності правових підстав та повідомлення, що є похідним від рішення зазначеної комісії. Наголосив, що позивач не звертався до нього заявою про відстрочку і не був призваний на військову службу під час мобілізації То ж його права не порушені і відсутні підстави для стягнення судових витрат.
Правом подати відповідь на відзив позивач не скористався.
26.12.2024 суд постановив ухвалу про поновлення провадження.
Оскільки обґрунтовані заяви про розгляд справи з викликом сторін у судове засідання суду не надходили, зважаючи на відсутність необхідності призначити в справі експертизу або викликати для допиту свідків, суд вирішив справу розглянути правилами спрощеного провадження без такого виклику (у письмовому провадженні) на підставі письмових доказів.
Оцінивши доводи, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на таке.
Позивач направив відповідачу поштою заяву від 25.06.2024 про надання відстрочки у зв`язку з перебуванням на посаді Приватної організації «Київський перший лінгвістичний ліцей» (далі - навчальний заклад). Не отримавши відповіді, повторно подав таку заяву від 13.08.2024.
Відповідач звернувся письмовим запитом до вказаного навчального закладу, в якому просив надати копії: статуту закладу освіти, режим роботи на 2023/204роки, тарифікаційний список закладу освіти, мережу класів та учнів у них у 2023/2024роках, алфавітну книгу запису учнів, освітню програму закладу на вказані роки, розклад навчальних занять, наказ про призначення позивача. У липні 2024 навчальний заклад надав статут та наказ на призначення, а щодо решти повідомив про їх втрату та роботу з відновлення.
У серпні 2024 року на засіданні, підтвердженому протоколом №29, Комісія з розгляду питань щодо надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при відповідачу розглянула цю заяву позивача від про надання відстрочки відповідно до на п.2 ч.3 ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. У результаті вирішила, що не доведено існування обставин та наявність законних підстав для надання відстрочки: надати мережу класів та учнів, тарифікаційний список на 2024/2025 н.р., завірений належним чином, та копію алфавітної книги.
Про вказане рішення відповідач письмово повідомив позивача від 02.09.2024 №4/1863 про результат і причини такого рішення.
Позивач вчергове звернувся до Голови Комісії відповідача заявою від 14.09.2024, в якій, посилаючись на п.2 ч.3 ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, повідомив, що не підлягає призову на військову службу під час мобілізації в особливий період, оскільки є педагогічним працівником за основним місцем роботи закладу загальної середньої освіти навчального закладу з навантаженням 1,3ставки посади завідувача з навчально-наукової роботи закладу середньої освіти з 24.06.2024 на підставі наказу №2/к/тр про прийняття на роботу від 21.06.2024. Раніше подавав таку ж заяву, але не отримав відповіді. Лише на чергове звернення отримав лист вих.№4/1863 з повідомленням про відмову у наданні відстрочки із-за відсутності доказів наявності обставин, що дають законні підстави на неї. Тому надав додаткові документи для вирішення цього питання: нотаріально завірені копії свого паспорта громадянина України та довідки РНОКПП, завірені копії довідки про взяття його на обліку внутрішньо-переміщеної особи, військово-облікового документа військовозобов`язаного (позивача), нотаріально посвідчені копії дипломів магістра з додатком, завірена копія трудової книжки, оригінал довідки №20-49 про підтвердження місця роботи та педагогічного навантаження, виписку з ЄДРПОУ на вказаний навчальний заклад, завірені копії декларацій про провадження господарської діяльності, повідомлення Комісії відповідача від 02.09.2024, наказів про затвердження мережі класів та контингенту учнів, мережі класів та учнів, контингенту учнів, про розподіл педагогічного навантаження на 2024-2025 роки, Розподілу тижневого педагогічного навантаження на вчителів на 2024-2025 навчальні роки, Тарифікаційного списку вчителів та інших працівників, Алфавітної книги запису учнів.
27.09.2024 на засіданні, підтвердженому протоколом №34, Комісія з розгляду питань щодо надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при відповідачу вказану заяву розглянула та вирішила, що не доведено існування обставин та наявність законних підстав для надання відстрочки: надати завірену копію статуту освітнього закладу.
Про вказане рішення відповідач письмово повідомив позивача від 01.10.2024 №4/2333 про результат і причини такого рішення.
03.10.2024 позивач направив рекомендованим листом відповідачу заяву з копіями документів для відстрочки, вказаними вище, та додатково статут і копії листування щодо запиту про надання інформації навчальному закладу з доказами їх доставки поштовими засобами зв`язку.
Не отримавши відповіді, позивач звернувся до суду позовною заявою.
Надаючи оцінку спірним обставинам, суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25 березня 1992 року № 2232-XII Про військовий обов`язок і військову службу (далі Закон №2232-ХІІ).
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.
Військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 Про введення воєнного стану в Україні (затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ) введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов`язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов`язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (далі - ЗУ № 3543-XII).
Перевірка підстав щодо надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення згідно з ч.ч.7, 8 ст.23 ЗУ №3543-XII здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов`язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Порядок оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою цього реєстру визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154 (далі Положення №154), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.
Відповідно до абз.9 п.11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов`язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.
Оскільки відповідач є органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, саме на нього покладено обов`язок щодо прийняття рішення про надання відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час.
З 18.05.2024 змінено порядок отримання відстрочки від військової служби, адже були внесені зміни до ст.23 ЗУ №3543-XII. Також із вказаної дати набрав чинності Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 (далі Порядок №560), який визначає алгоритм отримання військовозобов`язаними особами відстрочки.
Відповідно до п.п.56, 57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:
голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);
члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров`я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Вказана вище Комісія створена при відповідачу без статусу юридичної особи. Докази відсутності повноважень у відповідача представляти інтереси Комісії, не враховані судом, позаяк така комісія створена саме при ньому і саме він уповноважений видавати свідоцтва про відстрочку та повідомлення про відсутність на неї права.
Згідно з п.58 Порядку №560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов`язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім`я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов`язаного підлягає обов`язковій реєстрації.
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов`язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Відповідні органи, в яких працюють посадові (службові) особи, зазначені у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, надсилають завірену копію довідки про надання таким особам відстрочки (додаток 6) до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, у якому така особа перебуває на військовому обліку.
Підстави звільнення від призову на військову службу під час мобілізації передбачені ст. 23 ЗУ № 3543-XII.
Згідно з на п.2 ч.3 ст.23 ЗУ № 3543-XII, на який посилався позивач у заяві до Голови Комісії, передбачає, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Суд урахував, що Додаток 5 до Порядку №560 містить перелік документів, що подаються військовозобов`язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у залежності від категорії осіб, які мають право на відстрочку.
Так, документами, що підтверджують право на відстрочку на підставі п.2 ч.3 вказаного Закону, є довідка закладу освіти або наукової установи (організації) про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці, диплом про науковий ступінь.
Вказані документи позивач відповідачу надав.
Норми п.60 Порядку №560 визначають, що комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов`язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов`язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов`язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов`язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Тобто, відповідач в особі Комісії під час розгляду заяви позивача про надання відстрочки повинен перевірити наявність документів, які підтверджують саме вказаний вище факт постійного догляду, а потім винести обґрунтоване рішення.
Встановлені обставини спору свідчать, що відповідач, отримавши пакет документів позивача, з дотриманням способу дій на засіданні голосуванням прийняв рішення про відсутність підстав для надання відстрочки. Проте зміст протокольного рішення доводить невиконання ним вимог п.60 Порядку №560 та додатку 5 до нього, вимагання не передбачених нормативно документів. Зазначена підстава щодо недоведеності обставин для надання відстрочки спростовується видами документів, які йому надані позивачем. Оскільки їх зміст безпідставно не проаналізований відповідачем на предмет того, чи є позивач науковим чи науково-педагогічним працівником вказаних у п.2 ч.3 ст.23 ЗУ № 3543-XII закладів освіти з визначеними умовами, з отриманих документів, що за переліком відповідає вимогам додатку 5 Порядку №560, результат оскаржуваного рішення передчасний і не обґрунтований.
Тому суд дійшов висновку про порушення відповідачем процедури розгляду питання надання відстрочки позивачу та наявність обґрунтованих підстав визнати протиправним і скасувати рішення комісії відповідача, оформлені протоколами від 29.08.2024 №29 та від 27.09.2024 №34, засідання комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 по оформленню військовозобов`язаним відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію у частині відмови позивачу у наданні відстрочки від призову під час мобілізації та зобов`язати комісію відповідача повторно розглянути весь перелік отриманих від нього документів з дотриманням порядку, меж, строку та способу дій, визначених законом, і прийняти обґрунтоване рішення щодо надання йому відстрочки від призову за мобілізацією на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію з урахуванням мотивів суду, вказаних у цьому рішенні. Відсутні підстави зобов`язати надати таку відстрочку, оскільки втручання в це дискреційне повноваження до проведення повного аналізу відповідачем документів і надання їм його правової оцінки передчасне.
Згідно з ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Понесені позивачем судові витрати, підтверджені квитанціями від 08.10.2024 в сумі 3633,60грн про сплату судового збору за звернення до адміністративного суду з позовною заявою, підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно задоволеній частині позову 2/3.
Керуючись ст.ст. 2-20, 72-78, 138-139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
1. Задовольнити частково адміністративний позов адвокатки Пархоменко О.О. від імені ОСОБА_1 частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), оформлені протоколами засідань від 29.08.2024 №29 та 27.09.2024 №34, в частині щодо відмови у наданні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса фактичного проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) відстрочки від призову під час мобілізації та зобов`язати її повторно розглянути отримані від нього документи з дотриманням порядку, меж, строку та способу дій, визначених законом, щодо надання йому відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією на підставі п.2 ч.1 ст.23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, і прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням вказаних судом мотивів у цьому рішенні.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
2. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса фактичного проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) частину понесених судових витрат зі сплати судового збору за звернення позовною заявою до адміністративного суд в сумі 2422,40грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні сорок копійок).
3. Копію рішення направити учасникам справи.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 26.12.2024.