Суд, у рішенні від 25.06.24 щодо відстрочки,  вказав, що за Постановою № 560 повідомляється  засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. Ніяких «особистих явок для вклейки

Суд, у рішенні від 25.06.24 щодо відстрочки, вказав, що за Постановою № 560 повідомляється засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. Ніяких «особистих явок для вклейки

Класична мантра ТЦК та СП про необхідність прибути «особисто» із  заявою про відстрочку, доповнилась новим «виправданням» - мовляв- потрібно ж «вклеїти до облікового документу щось про відстрочку». Суди на сльози не ведуться: вказують на правомірність направлення заяви про відстрочку ПОШТОЮ, і вказують на простий і надійний спосіб повідомлення про прийняте рішення за наслідком розгляду заяви про відстрочку.

Військовозобовязаний зібрав всі нотаріально посвідчені документи, які вказують на те, що він має матір – інваліда 2 ї групи, повідомив, що інших працездатних осіб, які б мали утримувати матір – не має, тому, чітко за законом, - відправив свою заяву про відстрочку із додатками до ТЦК та СП.

Звідти прийшла класична «відмазка» - мовляв – прийдіть особисто.

І він прийшов – до суду із позовом до ТЦК та СП.

А  ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД, цілком резонно зазначив, що Порядок №1487 не визначає конкретних способів надання документів, що підтверджують саме право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (власноручно, поштою, тощо). При цьому бов`язок «особисто повідомити» та «особисто прибути» не є тотожнім у спірних правовідносинах.

Також суд зазначив, що  Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов`язаний має право на відстрочку з підстав, визначенихстаттею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»(пункт 59Порядку №560).

Відповідно до пункту 60 Порядку №560 комісія вивчає отриманізаяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки,за потреби готує запитидо відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов`язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Ну і новація – від ТЦК та СП все частіше лунають «виправдання» - мовляв- а як же нам повідомити про відстрочку.

Дуже просто – вказав суд- і звернув увагу на норму закону:

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов`язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов`язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов`язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Суд задовольнив позов військовозобов’язаного. Все ок. Верховенство права торжествує)

25 червня 2024 року ЛуцькСправа № 140/3260/24