«Відсутність підпису нотаріуса у документах не змінює факту, що позивач є батьком трьох дітей до 18 років», - ( І не поспориш же!), - «Вимога ТЦК про надання нотаріально завірених додатків до заяви не ґрунтується за нормах чинного законодавства», - з ріше
Думаю, потрібно відкривати курси суддівсько – епістолярного жанру. Погодьтесь, вислів ««Відсутність підпису нотаріуса у документах не змінює факту, що позивач є батьком трьох дітей до 18 років», - з родзинкою)
Суть справи проста як кнопковий телефон) :
Чоловік- батько багатодітної родини. Подав заяву до ТЦК із власноруч посвідченими копіями документів ( воно і зрозуміло – коли утримувати трьох дітей – заощаджуєш кожну копійку).
Суд встановив, що ТЦК , як суб`єкт владних повноважень, після отримання засобами поштового зв`язку від ОСОБА_1 заяв про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права - повен був вчинити відповідні дії щодо оформлення відповідного рішення за наслідком розгляду цієї заяви, однак відповідач обмежився направленням представнику позивачі виключно листа від 25.06.2024.
Крім того, норми законодавства станом на 04.04.2024 не містять обов`язкової вимоги щодо нотаріального завірення копій документів доданих до заяви від 04.04.2024.
Отже, вимога відповідача про надання нотаріально завірених додатків до заяви не ґрунтується за нормах чинного законодавства (станом на 04.04.2024).
Крім того, відсутність підпису нотаріуса у документах не змінює факту, що позивач є батьком трьох дітей до 18 років.
Повний текст рішення суду:
Категорія справи № 200/5336/24: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо.
Надіслано для оприлюднення: 30.10.2024. Зареєстровано: 31.10.2024. Забезпечено надання загального доступу: 01.11.2024.
Номер судового провадження: не визначено
Державний герб України
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2024 року Справа№200/5336/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Аляб`єва І.Г.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В:
02.08.2024 ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якій просить суд визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»; зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , розглянути заяву ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за наслідком розгляду якої прийняти рішення з урахуванням висновків суду сформульованих в рішенні по цій справі; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що він має достатні підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (на утриманні якого перебуває троє дітей віком до 18 років), надав відповідачу у належній формі та у встановленому законом порядку усі необхідні докази, що підтверджують факт існування обставин, що дають право на відстрочку. Разом з тим, відповідач належним чином не розглянув заяву позивача та не прийняв відповідного рішення з питань оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, у зв`язку із чим позивач звернувся в суд із цим позовом.
Ухвалою суду від 05.08.2024 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду уточнену позовну заяву з зазначенням відомих номерів засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача, відомі номери засобів зв`язку відповідача; копію РНОКПП.
06.08.2024 представником позивача усунуто недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 08.08.2024 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 надати витяг з журналу реєстрації вхідної кореспонденції в частині реєстрації заяви ОСОБА_1 від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації; заяву ОСОБА_1 від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з усіма доданими до неї додатками; рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву в якому просить відмовити в задоволенні позову. В обгрунтування відзиву зазначає, що ОСОБА_1 звернувся засобами поштового зв`язку з заявою від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. На заяву військовозобов`язаного йому було повідомлено, що «для оформлення відстрочки від призову під час мобілізації, військовозобов`язаний має з`явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (за місцем реєстрації) особисто для написання заяви про надання відстрочки встановленого зразка, з оригіналом військового облікового документа та оригіналами документів, які підтверджують право на отримання такої відстрочки». Про сить відмовити в задоволенні позову.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши докази, що містяться у матеріалах справи, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є громадянином України, що підтверджується паспортом № НОМЕР_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Довідкою до акту огляду МСЕК серії 12ААБ №849602 підтверджено, що позивач є особою з інвалідністю ІІІ групи (до 01.09.2022).
Із наявних у матеріалах справи доказів судом встановлено, що ОСОБА_1 є військовозобов`язаним та перебуває на військову обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Позивач 04.04.2024 подав відповідачу заяву про надання йому відстрочки від призову під час мобілізації та прийняти рішення про надання позивачу відстрочки від призову під час мобілізації на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як військовозобов`язаному, на утриманні якого перебуває троє дітей віком до 18 років. До заяви від 04.04.2024 додані наступні документи: копія свідоцтва про народження дитини заявника Серія НОМЕР_3 та витяг з реєстру територіальної громади стосовно цієї дитини; копія свідоцтва про народження дитини заявника Серія НОМЕР_4 та витяг з реєстру територіальної громади стосовно цієї дитини; копія свідоцтва про народження дитини заявника Серія НОМЕР_5 та витяг з реєстру територіальної громади стосовно цієї дитини; копія свідоцтва про шлюб заявника ОСОБА_1 Серія НОМЕР_6 ; копія посвідчення № НОМЕР_7 .
Вказана заява надіслана рекомендованим листом з повідомлення ШКІ 8433349085863 та отримана представником ІНФОРМАЦІЯ_2 09.04.2024.
Відповідачем не надана відповідь на заяву ОСОБА_1 від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
13.06.2024 представник позивача звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 з адвокатським запитом в якому просив надати відповідь на заяву ОСОБА_1 від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Листом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 25.06.2024 № 08/10287 запропоновано ОСОБА_1 особисто звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_2 з повним пакетом документів (завірених нотаріально) для вирішення питання по суті. Відповідач посилається на постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560.
Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_6 ОСОБА_1 27.03.2024 уклав шляю з ОСОБА_2 .
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_7 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_8 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_4 ) та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_8 ).
Посвідченням управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради №2535 підтверджено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_6 є багатодітної сім`єю.
Витягами з реєстру територіальної громади підтверджено, що ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 машкають за адресою АДРЕСА_1 .
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо оформлення відстрочки від призову за мобілізацією, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов`язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов`язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII).
Відповідно до ст. 1 Закону № 3543-XII мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону № 3543-XII (в редакції, що діяла станом на день звернення, тобто 04.04.2024) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Відповідно до п. 8 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів (Додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487) призовники, військовозобов`язані та резервісти повинні, зокрема надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Як встановлено судом, у матеріалах справи наявна копія заяви позивача від 04.04.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як військовозобов`язаному, на утриманні якого перебуває троє дітей віком до 18 років. До заяви позивачем додано перелік документів для підтвердження обставин зазначених у цих заявах.
Відповідач у відповідь на вищезазначені заяви позивача наголосив про необхідність подання заяви про відстрочку від призову на військову службу позивачем особисто, а не засобами поштового зв`язку, разом копіями відповідних документів (завірених нотаріально).
Відповідно до ч. 11 ст. 38 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» визначено, що призовники, військовозобов`язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров`я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов`язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі Порядок №1487), визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров`я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації).
Відповідно до п. 2 Порядку №1487 військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов`язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов`язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.
Згідно з пп. 8 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку №1487) призовники, військовозобов`язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
З урахуванням зазначеного, військовозобов`язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних та надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Однак, обов`язок «особисто повідомити» та «особисто прибути» не є тотожнім у спірних правовідносинах. При цьому, суд не ставиться під сумнів, що заява від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації була складена позивачем та його представником, що підтверджено їх підписами.
Відтак, Порядком №1487 не передбачено обов`язку особистого відвідування ІНФОРМАЦІЯ_3 для подання заяви та документів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, у зв`язку з чим, з урахуванням направлення адвокатського запиту представником позивача разом із заявою позивача та доданими до неї документами, суд вважає, що позивачем дотримано процедуру особистого подання (направлення) документів, що підтверджують, на думку позивача, право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Відповідно до п. 19 Порядку №1487 призовники, військовозобов`язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, несуть відповідальність згідно із законом.
Згідно з п. 4 Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів громадяни, які ухиляються від військового обліку, навчальних (перевірочних) або спеціальних зборів, від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, несуть кримінальну відповідальність.
Отже, порушення позивачем вимог Правил військового обліку може мати наслідком настання відповідальності, однак це не може бути підставою для не розгляду по суті його заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Суд зазначає, що в листі ІНФОРМАЦІЯ_3 від 25.06.2024 року №08/10287 відповідач посилається на постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560, проте позивач звернувся з заявою про відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації 04.04.2024, тобто до ухвалення постанови КМУ від 16.05.2024 №560.
Виходячи з наведеного, суд не приймає посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» оскільки закон не має зворотної дії у часі.
Крім того, в заяві позивача від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації позивач посилався на абзац 4 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
З наданих до суду пояснень представника позивача зазначено, що ним застосовано редакцію Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» станом на 23.04.2021.
Проте, в редакції Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 30.06.2023 (станом на момент виникнення спірних правовідносин 04.04.2024) підстави для надання відстрочки позивачу викладені в абз.3 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виходячи з наведеного, суд зазначає, що помилка у нумерації абзаців не є суттєвою у даних правовідносинах, оскільки позивач зазначав підставу надання відстрочки - чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Відповідно до п. 1, 8, 9, 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов`язків є виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, крім іншого: ведуть військовий облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов`язаним та резервістам; розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, крім іншого: оформляють для військовозобов`язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.
З урахуванням зазначеного, ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , як суб`єкт владних повноважень, після отримання засобами поштового зв`язку від ОСОБА_1 заяв про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права - повен був вчинити відповідні дії щодо оформлення відповідного рішення за наслідком розгляду цієї заяви, однак відповідач обмежився направленням представнику позивачі виключно листа від 25.06.2024.
Крім того, норми законодавства станом на 04.04.2024 не містять обов`язкової вимоги щодо нотаріального завірення копій документів доданих до заяви від 04.04.2024.
Отже, вимога відповідача про надання нотаріально завірених додатків до заяви не ґрунтується за нормах чинного законодавства (станом на 04.04.2024).
Крім того, відсутність підпису нотаріуса у документах не змінює факту, що позивач є батьком трьох дітей до 18 років.
Таким чином, у спірних правовідносинах суб`єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його компетенції.
У свою чергу, відсутність належним чином оформленого рішення з питань надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивованої відмови, свідчить про протиправну бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
За таких обставин, суд, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до повного задоволення.
Згідно частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи за подання адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір у сумі 1211,20 грн.
Водночас, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, суд зазначає, що за подання цього позову позивачу з урахування коефіцієнту пониження слід було сплатити судовий збір у розмірі 968,96 грн оскільки позивач звернувся до суду через підсистему «Електронний Суд» ЄСІТС.
Таким чином, судовий збір у розмірі 968,96 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.
Щодо надміру сплаченого судового збору у розмірі 242,24 грн., суд роз`яснює, що відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_3 ) від 04.04.2024 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду сформульованих в рішенні по цій справі.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_3 ) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 968,96 грн.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення судом складено 30.10.2024 року.
Суддя І.Г. Аляб`єв