Якщо чоловіка було примусово доставлено до ТЦК та СП з подальшим «Прискореним проходженням ВЛК», то такі дії ТЦК та СП є протиправними, - за мотивами рішення суду від 19 січня 2026 року.
Рішення
прикольне) . Суд, акі Кравчук, «пєтляє між крапельками». З одного боку, суд
вказує, що ТЦК та СП зобов’язаний видати чоловіку довідку ВЛК після її
проходження. Але!, - це здійснюється Виключно за ЗАЯВОЮ чоловіка))). У цьому і прикол: цікаво, хоч
одну таку заяву офіційно зареєстрували?
Паперова копія такого документа засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, де проводився медичний огляд (у разі звернення до закладу охорони здоров`я), або ТЦК та СП (у разі звернення до ТЦК та СП), та видається особі, що пройшла медичний огляд, з її підписом про ознайомлення та датою. Паперова копія документа з постановою, що потребує затвердження штатною ВЛК, видається за запитом особи, що пройшла медичний огляд, у ТЦК та СП за місцем перебування на обліку у день звернення після отримання ТЦК та СП протоколу засідання штатної ВЛК. Паперова копія документа з постановою засвідчується печаткою ТЦК та СП та видається особі з її підписом про ознайомлення та датою разом з паперовою копією електронного протоколу засідання штатної ВЛК, засвідченою печаткою штатної ВЛК.
Відповідачі на надали доказів ознайомлення позивача з Довідкою військово-лікарської комісії №2025-0606-1816-0909-7 від 06.06.2025, що також протиправно, як і позивач не надав доказів про звернення щодо надання йому цієї довідки. При цьому потрібно враховувати, що незгода позивача з висновком ВЛК вирішується шляхом звернення до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який відповідно до п.78 Порядку №560 здійснює контроль за направленням та проходженням резервістами та військовозобов`язаними військово-лікарської комісії.
Повний текст
Категорія справи № 560/9985/25: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Надіслано судом: 19.01.2026. Зареєстровано: 20.01.2026. Забезпечено надання загального доступу: 21.01.2026.
Номер судового провадження: не визначено
Державний герб України
Справа № 560/9985/25
РІШЕННЯ
іменем України
19 січня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 (Відповідач -1) , ІНФОРМАЦІЯ_2 (Відповідач -2) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 адвокат Сарафін Віктор Францович 11.06.2025 звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить: 1) Визнати протиправними дії Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягали у передчасному складанні постанови у формі довідки Військово - лікарської комісії від 06 червня 2025 року про результат медичного огляду щодо придатності до військової служби ОСОБА_1 ; 2) Визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 протиправними; 3) Зобов`язати утриматися від дій, ІНФОРМАЦІЯ_3 та його підпорядкованим районним, об`єднаним міським, міським територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки вчиняти дії щодо переміщення до військових частин, навчальних центрів та інших військових навчальних підрозділів ВВНЗ, призовом на військову службу, мобілізацією та інших пов`язаних дій відповідно до Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та Закону України Про військовий обов`язок та військову службу відносно ОСОБА_1 .
У позові представник пояснив, що позивач 06.06.2025 пройшов медичний огляд військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка визнала його придатним до військової служби. Цей огляд тривав близько семи хвилин і мав формальний, суто візуальний характер. Вважає, що Відповідач - 2 вчинив бездіяльність, яка полягала у недотриманні процедури оповіщення позивача про явку до ІНФОРМАЦІЯ_4 06.06.2025, а Відповідач -1 передчасно склав постанову про придатність ОСОБА_1 до військової служби, оскільки відповідачами не дотримано вимог законодавства процедурного характеру. Також вказує, що позивача було позбавлено можливості надати додаткові медичні документи і йому не надано довідки військово-лікарської комісії для ознайомлення (арк. спр.2-16).
Відповідно до ухвали від 16.06.2025 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та витребував докази (арк. спр.29-30).
ІНФОРМАЦІЯ_3 у Відзиві на позов від 30.06.2025 просить відмовити у задоволенні позову. Пояснив, що у зв`язку із перебуванням на обліку військовозобов`язаних ОСОБА_1 06.06.2025 пройшов військово-лікарську комісію при сьомому відділі ІНФОРМАЦІЯ_5 за результатами визнаний придатним до військової служби, заяву про оскарження рішення ВЛК до ІНФОРМАЦІЯ_2 не звертався. На час подання Відзиву, згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів ОСОБА_1 перебуває на обліку військовозобов`язаних у сьомому відділі ІНФОРМАЦІЯ_5 у картотеці вільних залишків, підлягає призову на військову службу під час мобілізації (арк. спр.36-38).
Відповідно до ухвали від 29.12.2025 суд витребував у відповідачів докази (арк. спр.45-46).
Встановивши обставини (факти), якими сторони пояснюють вимоги та заперечення, оцінивши надані ними докази, беручи до уваги норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд робить такі висновки, враховуючи наступне.
Відповідно до копії Довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 солдату запасу ОСОБА_1 проведено медичний огляд ВЛК 09.04.2025. Він придатний до військової служби в частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних закладах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв`язку, оперативного забезпечення, охорони (арк. спр.42).
На виконання ухвали від 29.12.2025 Відповідач - 2 надав суду копію Довідки військово-лікарської комісії №2025-0606-1816-0909-7 від 06.06.2025, відповідно якої солдат (запасу) запасу ОСОБА_1 на підставі ст.54в графи розкладу хвороб - Придатний до військової служби.
Отже, позивач пройшов ВЛК 09.04.2025 та 06.06.2025, відповідно до яких солдат (запасу) запасу ОСОБА_1 є придатним до військової служби.
Частиною 2 ст.1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" визначено, що військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Згідно з ч.5 ст.1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" від виконання військового обов`язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.
Відповідно до ч.7 ст.1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, центри надання адміністративних послуг, центри рекрутингу та районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Частиною 13 ст.2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" визначено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються, направляються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов`язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями та іншими спеціальностями в Службі безпеки України під час проведення мобілізації, проходять обов`язковий медичний огляд, крім випадків, передбачених цим Законом. Порядок проведення медичного огляду затверджується відповідно Міністерством оборони України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров`я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України, а інших спеціальностей в Службі безпеки України - Головою Служби безпеки України.
Щодо дій працівників поліції 06.06.2025 на які вказує представник позивача у позові, суд робить висновок, що це не відноситься до предмету розглядом адміністративним судом, що фактично підтверджує позивач, так як не визначає учасником цього судового розгляду орган поліції.
При цьому, Відповідач-2, свої дії щодо позивача про проходження ВЛК пояснює ст.22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Правил військового обліку, затвердженого постановою КМ України №1487 від 30 грудня 2022 року та Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою КМ України від 16.052024 №560 і тим, що позивач перебуває на обліку військовозобов`язаних у ІНФОРМАЦІЯ_1 у "картотеці вільних залишків" і підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Згідно з ч.1 ст.22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" громадяни зобов`язані: з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов`язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов`язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом; проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров`я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.
Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного чи резервіста.
Пунктом 2 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року N 560 (далі - Порядок №560) визначено, що на військову службу під час мобілізації, на особливий період призиваються резервісти та військовозобов`язані, які придатні до військової служби за станом здоров`я та не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", для комплектування (доукомплектування) з`єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів) (далі - військові частини) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями (далі - Збройні Сили та інші військові формування).
Призов резервістів та військовозобов`язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов`язок і військову службу" та цим Порядком.
Згідно з абзацами 2, 3 п.69 Порядку №560 особи, які не проходили медичний огляд, або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, або які були визнані обмежено придатними та не проходили повторний медичний огляд з метою визначення їх придатності до військової служби (за винятком тих, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю) направляються на військово-лікарську комісію.
Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв`язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), можуть бути направлені на медичний огляд шляхом вручення їм повісток за наявності підстав для проходження медичного огляду відповідно до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів (зокрема у разі відсутності дійсного рішення військово-лікарської комісії про ступінь придатності військовозобов`язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану та/або наявності інших підстав, передбачених законодавством), а також направлені на такий огляд у разі, коли такі громадяни самостійно виявили бажання пройти медичний огляд.
Позивач 09.04.2025 пройшов ВЛК, відповідно до копії Довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 наданої Відповідачем-2. При цьому, відповідачі не пояснили причину повторного огляду ВЛК 06.06.2025, що суд вимагав ухвалою від 29.12.2025, тому це є протиправним, як і ненадання доказів відповідачами про виклик за повісткою позивача чи його самостійного рішення щодо цього, і направлення його на медогляд повторно шляхом примусового доставлення на ВЛК, як стверджує позивач: "людьми у військовій формі". Тобто, відповідачі - суб`єкти владних повноважень не спростували доводи позивача щодо порушень його прав та законодавства при примусовому доставленні на ВЛК - 06.06.2025.
Пунктом 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року N 402 (далі - Положення) визначено, що постанови ВЛК при ТЦК та СП щодо військовозобов`язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.
Постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність до військової служби військовозобов`язаних оформлюються довідками ВЛК (додаток 4 до цього Положення). У разі прийняття постанови про придатність до військової служби, документи з результатами проходження військовозобов`язаним медичного огляду (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи) доставляються до районного (міського) ТЦК та СП за місцем перебування військовозобов`язаного на обліку не пізніше наступного дня після закінчення медичного огляду. Електронний документ з постановою ВЛК щодо придатності військовозобов`язаного до проходження військової служби передається з ІКС до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.
Постанова ВЛК при ТЦК та СП про придатність військовозобов`язаного до військової служби, прийнята у мирний час під час визначення призначення військовозобов`язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ), дійсна протягом п`яти років з дня закінчення медичного огляду.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність військовозобов`язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
Якщо в стані здоров`я військовозобов`язаного за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров`я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
Постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов`язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення), постанови про тимчасову непридатність оформлюються довідками ВЛК (додаток 4 до цього Положення). У разі прийняття постанови про непридатність або тимчасову непридатність до військової служби, документи з результатами проходження військовозобов`язаним медичного огляду (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи), не пізніше п`ятиденного строку з дня закінчення медичного огляду направляються на перевірку до ВЛК обласних, ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 . Електронний документ, яким оформлена постанова (свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК), направляється в цей же строк на перевірку через ІКС. Перевірка здійснюється у п`ятиденний строк з дня надходження всіх документів.
За результатами перевірки та у разі виявлення помилок або відсутності необхідних підтверджуючих документів ВЛК обласних, ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 відправляють засобами ІКС документи на доопрацювання до ВЛК районних, міських ТЦК та СП, з яких вони надійшли. ВЛК районних, міських ТЦК та СП доопрацьовують та повторно відправляють документи на повторну перевірку у п`ятиденний строк з дня повернення.
Після перевірки ВЛК обласних, ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 та у разі відсутності помилок електронні документи з постановами ВЛК про тимчасову непридатність до військової служби передаються з ІКС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів. Інші документи з результатами проходження військовозобов`язаним медичного огляду у паперовій формі (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи) направляються до районних (міських) ТЦК та СП за місцем перебування військовозобов`язаних на обліку не пізніше наступного дня після закінчення перевірки.
Після перевірки ВЛК обласних, ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 та у разі відсутності помилок електронні документи з постановами ВЛК про непридатність до військової служби направляються через ІКС до штатних ВЛК відповідно до адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи. Інші документи з результатами проходження військовозобов`язаним медичного огляду (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи) направляються до відповідних штатних ВЛК не пізніше наступного дня після закінчення перевірки.
Після затвердження постанови, протокол засідання штатної ВЛК передається з ІКС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів не пізніше наступного дня після затвердження. Дві паперові копії протоколу засідання штатної ВЛК засвідчуються її печаткою, та надсилаються разом з документами про результати проходження медичного огляду (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи) до ТЦК та СП за місцем обліку не пізніше наступного дня після закінчення медичного огляду.
Паперова копія документа з постановою ВЛК, що не потребує затвердження штатною ВЛК, видається особі, що пройшла медичний огляд, за її запитом в день звернення після закінчення медичного огляду у закладі охорони здоров`я, де проводився медичний огляд ВЛК, або у ТЦК та СП за місцем перебування на обліку. Паперова копія такого документа засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, де проводився медичний огляд (у разі звернення до закладу охорони здоров`я), або ТЦК та СП (у разі звернення до ТЦК та СП), та видається особі, що пройшла медичний огляд, з її підписом про ознайомлення та датою. Паперова копія документа з постановою, що потребує затвердження штатною ВЛК, видається за запитом особи, що пройшла медичний огляд, у ТЦК та СП за місцем перебування на обліку у день звернення після отримання ТЦК та СП протоколу засідання штатної ВЛК. Паперова копія документа з постановою засвідчується печаткою ТЦК та СП та видається особі з її підписом про ознайомлення та датою разом з паперовою копією електронного протоколу засідання штатної ВЛК, засвідченою печаткою штатної ВЛК.
Відповідачі на надали доказів ознайомлення позивача з Довідкою військово-лікарської комісії №2025-0606-1816-0909-7 від 06.06.2025, що також протиправно, як і позивач не надав доказів про звернення щодо надання йому цієї довідки. При цьому потрібно враховувати, що незгода позивача з висновком ВЛК вирішується шляхом звернення до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який відповідно до п.78 Порядку №560 здійснює контроль за направленням та проходженням резервістами та військовозобов`язаними військово-лікарської комісії.
Крім цього, згідно з п.79 Порядку №560 Центральна військово-лікарська комісія Міноборони та її територіальні підрозділи організовують та здійснюють контроль за роботою військово-лікарських комісій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, розглядають скарги громадян щодо рішень військово-лікарських комісій.
Також, суд враховує, що Верховний Суд у постанові від 13 червня 2018 року у справі №806/526/16 зазначив, що у межах адміністративного процесу суд не вправі надавати оцінку професійним діям конкретних лікарів-членів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, оскільки це потребує спеціальних знань у медичній галузі.
Верховний Суд у постанові від 12.06.2020 у справі №810/5009/18 зробив правовий висновок про те, що до повноважень суду не належить надання оцінки діагнозу на предмет того, чи підпадає він під дію статей розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби з посиланням на пункт 3.13 глави 3 розділу II Положення №402.
Крім цього, суд вважає за необхідне звернути увагу і на ту обставину, що Положенням передбачено оскарження у судовому порядку постанов ВЛК регіону та ЦВЛК, а щодо оскарження у судовому порядку Довідок ВЛК (додаток 4 до Положення) Положення не містить.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Частиною 9 ст.80 КАС України визначено, зокрема, що у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Таким чином, суд робить висновок, що позивач частково довів позовні вимоги, зокрема, щодо протиправності дій відповідачів при примусовому доставленні 06.06.2025 ОСОБА_1 на ВЛК за результатом чого складено Довідку військово-лікарської комісії №2025-0606-1816-0909-7 від 06.06.2025 за відсутності підстав для її скасування та про передчасне складання цієї довідки, враховуючи пункти 78 -79 Порядку №560. З урахуванням обставин встановлених у цій адміністративній справі, передчасним є також задоволення зобов`язальної вимоги, адже після врахуванням стану здоров`я позивача та наявних у ОСОБА_1 медичних документів, буде прийняте рішення про придатність чи непридатність його до військової служби та вчиненням ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідних дій (рішень) щодо позивача.
Відповідно до ч. 1,3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2422,40 грн, тому на його користь підлягають стягненню судові витрати у розмірі 1211,20 гривень, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 від задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо примусового доставлення 06.06.2025 ОСОБА_1 на ВЛК за результатом чого складено Довідку військово-лікарської комісії №2025-0606-1816-0909-7 від 06.06.2025, яка чинна до прийняття іншого рішення ВЛК.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1211,20 (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок) гривень за рахунок асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 19 січня 2026 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідачі:Військово-лікарська комісія ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_3 )
Головуючий суддя А.І. Петричкович