Є перші виконавчі листи щодо примусу ТЦК та СП розглянути заяву про відстрочку направлену поштою.

Є перші виконавчі листи щодо примусу ТЦК та СП розглянути заяву про відстрочку направлену поштою.


Так. Маємо виконавчі листи від 12.06.24, які зобов’язують ТЦК та СП таки розглядати поштові листи (з описом вкладення) якими направлені Заяви про відстрочку військовозобов’язаних.

Суть теми вже була у матеріалі https://advokatmakeev.com/blog/podannya-zayavi-pro-vidstrochku-listom-ne-superechit-zakonu-sudove-rishennya-u-spravi-numero-580218024, тому – не повторююсь.

Що показово – це агресивний ігнор з боку державної установи – ТЦК та СП – виконувати рішення суду.

Тоб –то, норми Конституції – це «понарошку», і не для всіх). Та це точно не «європейські цінності», за які ми всі боремося.

Є рішення. Його потрібно з повагою до Конституції України виконати.

Слідкуємо – як це буде.

А інструментарій для ефективного «слідкуванням за виконанням судового рішення» є:

Суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

      Далі, після розгляду звіту, суддя своєю ухвалою може накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від 38 429 грн до 76 840 грн.

Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді.

Чи можна не виконувати рішення, якщо  органом (особою)  сплачено штраф?

        При цьому, сплата штрафу не звільняє від обов’язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання.

Як реалізується кримінальна відповідальність за невиконання судового рішення?

        Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, може каратися штрафом чи позбавленням волі.

       Разом з тим, Якщо такий злочин вчиняє службова особа, то до видів покарання додається ще й заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.  Мета  призначення такого покарання є недопущення особи до певних посад чи до певної діяльності, щоб ця особа не могла використовувати свою посаду для подальшої злочинної діяльності та вчинення нових злочинів.

Адвокат Валерій Макеєв