«Юнак одружився на власній бабусі ( особі з інвалідністю 1ї групи), щоби

«Юнак одружився на власній бабусі ( особі з інвалідністю 1ї групи), щоби "відкосити" від армії», - актуально?

Тиждень живемо у новій реальності «мобілізаційного права»), - можливо, ця феєрія «нормотворчості за одну ніч» – напередодні набрання чинності Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» , а саме – 18 травня 2024 року, ще буде досліджуватись науковцями.

Суперечностей та недоречностей між Законом України «Про мобілізацію…» та Постанови КМУ № 560 від 16.05.24 , яка, на виконання вимог перехідних положень  Закону, повинна була б деталізувати порядок виконання Закону, а по факту, стала самостійним нормативно – правовим актом з претензіями на пріоритетність над самим Законом ( який Постанову породив). Мутно?

Так.

А народ наш – винахідливий. Якщо держава «мутить» щодо прав громадянина, то він у боргу  не залишиться).

Одною із беззастережних підстав  для отримання відстрочки від мобілізації є «наявність дружини – особи із інвалідністю 1 чи 2-ї групи». Щоправда, і тут ТЦК та СП іноді вигадує вимоги на кшталт: Якщо у Вас є повнолітні діти – то вони повинні піклуватись про Вашу «дружину із інвалідністю») .

Цікава позиція ( яка зовсім не грунтується на Законі).

Військовозобов’язані ж, у відповідь на креативність від  державних установ, в міру сил та можливостей, також проявляють неабияку кмітливість. І , вочевидь, у зв’язку із тим, що серед молодих та красивих не так багато перспективних наречених, які б забезпечили гарантоване право на відстрочку від мобілізації J, погляд прагнучих «бальшой і свєтлой любві» привернули саме ті «Претендентки», де зі статусом «Нареченої – особи із інвалідністю» - набагато простіше. І от , почали з’являтись шлюби між амбітними молодиками і  бабусями із зігріваючим серце «ухилянта» J статусом інвалідності.

Нічого супроти «бальшой і свєтлой» не маю, та маю звернути увагу на певні обмеження, які все таки є в Україні, щодо укладання шлюбу між «Родичами».

Так от: Шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Примушування жінки та чоловіка до шлюбу  не допускається.

Стаття 26 Сімейного кодексу чітко встановлює коло осіб, які не можуть перебувати у шлюбі між собою:

❎ особи, які є родичами прямої лінії споріднення;

❎ рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра. Повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька;

❎ двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;

❎ усиновлювач та усиновлена ним дитина (шлюб між ними може бути  зареєстровано лише у разі скасування усиновлення);

✅ за рішенням суду може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені ним.

Із практики:

-          Я телефоную із «закордону». Мій чоловік ( уточнює – «цивільний чоловік») – в Україні. Якщо я йому організую шлюб із кумою ( у неї інвалідність) – він зможе отримати відстрочку і виїхати?

У мене питання: «Що я маю відповісти? Що виїхати він то може. Але, за певних обставин, - тільки із кумою. І не факт що до Вас вони потраплять після весільної подорожі!» ( звісно, жарт).

Маю визнати: новина про шлюб військовозобов’язаного із своєю двоюрідною бабусею – має вже декілька років. Але, погодьтесь, тема «Перспективна», і ( не за чутками) – вже у реалізації грізних подій сьогодення.

P.S.

«Військовий комісар Вінниці Олександр Данилюк зізнається, що зустрічається з подібним уперше за багато років служби. Свідоцтво про одруження, котре звільняє від служби, призовник приніс сам. "Було написано, що він 1995 року народження, його дружина 1938 року народження, у нього дружина – інвалід першої групи", - розповів офіцер. У відділі реєстрації шлюбів підтвердили, що пару дійсно розписали, але без черги та жодних урочистостей. "Це право людей, якщо у них все нормально по документах. Усе відповідно до чинного законодавства, я не маю права відмовити", - пояснила працівник державного органу реєстрації актів цивільного стану Богдана Ліпа».

https://tsn.ua/ukrayina/u-vinnici-yunak-odruzhivsya-na-vlasniy-babusi-invalidi-schobi-vidkositi-vid-armiyi-1036450.html