За «новою редакцією Постанови № 560», скоріш за все, тих, хто очікував реальних змін отримання відстрочки, трішечки обманули в очікуваннях.
Очікували/ очікували – і «Дочекались»). Розрекламованого скасування протизаконного трактування певних положень Закону про мобілізаційну підготовку, схоже, що не відбулося.
Нова редакція підпункту 13 пункту 1 додатка 5 графу “Документи, що
підтверджують право на відстрочку” (Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, який ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, з урахуванням змін до Порядку, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 р. № 675) викликає дуже- дуже стриманий оптимізм (я сказав би: «зі сльозами на очах», бо коли сльози зійдуть – оптимізм вивітриться…)
По суті, прибрали із переліку документів, що підтверджують право на відстрочку
( тих, що вимагались до прийняття Постанови № 670 від 7.06.2024) лише одне формулювання – тепер НЕ ПОТРІБНО надавати висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю II групи.
Тоді чому дуже- дуже Стриманний оптимізм»?
По- перше: КОМУ не потрібно надавати таку довідку?, - «Особі, яка потребує догляду»… ( сумно – авт.) при цьому, вказується, що цій ОСОБІ потрібно надати «один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду»…
Занавєс…
Розробники постанови, радше, усвідомили, що статус особи, яка потребує догляду, достатньо підтвердити самим АКТОМ МСЕК – без додаткового висновку ЛКК…
Як казав НЕкласик : «Развєлі как котят»…
Пару слів для «іноземних українців». Там ще крутіше: анонсувалось, що, начеб-то, буде введено демократичну норму, щодо направлення заяв щодо військового обліку та відстрочок рекомендованими листами та через електронний кабінет))). Ага… ЩАС! Тільки здайте при цьому свої закордонні паспорти разом із такими заявами))).
Очікую на сміливців).
Цитуємо дослівно зміни за Постановою № 670: “Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980) стати на військовий облік одним з таких способів: прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки; шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України.
Заява подається громадянином України закордонній дипломатичній установі України особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який після прийняття заяви повертається громадянину України, або засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки
паспорта громадянина України для виїзду за кордон».
ЗанавєсJ
Військовий адвокат
Валерій Макеєв