Закарпатський окружний суд фахово продемонстрував, що закарпатці можуть славитись не тільки якісним вином, а і неабиякою креативністю, при підході до розгляду судових позовів.
Закарпатський окружний суд фахово довів, що закарпатці можуть славитись не тільки якісним вином, а і неабиякою креативністю, при підході до розгляду судових позовів.
Справа обіцяє бути цікавою, поза як військовозобовязаний звертався із заявою про надання відстрочки на підставі п.3 ч.1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію…». Нагадаю, що за цим пунктом, від призову за мобілізацією звільняються ( надається відстрочка) - жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці. Думаю, тут ключвою тезою є тема «перебування на утриманні» - у ТЦК та СП є чимало своїх поглядів на філологічну дефініцію «перебувати на утриманні»J. ТА родзинка ухвали суду в іншому:
Чи не вперше в судовій практиці, при відкритті провадження у справі за розглядом позову чоловіка до ТЦК та СП з оскарження відмови у наданні відстрочки, суд ( що є дуже резонним!) – з власної ініциативи(!!!) залучив до участі у справі У ЯКОСТІ СПІВВІДПОВІДАЧА (!) - Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
І, неабияк демонструючи «креативність», ухвалив: Зобов`язати Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 надати суду в термін 5 днів з дня отримання даної ухвали :
- Регламент роботи Комісії з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1
-Наказ( рішеня) про створення та склад комісії
- Положення про Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1
- всі документи, на підставі яких було винесено рішення про відмову позивачу у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на загальних підставах ( в тому числі протокол від 25.06.2024 р. №5).
Погодьтесь, а дотепно ж!
Ну і повний текст Ухвали суду від 16 липня 2024 року
Категорія справи № 260/4627/24: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо.
Надіслано для оприлюднення: 17.07.2024. Зареєстровано: 18.07.2024. Забезпечено надання загального доступу: 19.07.2024.
Дата набрання законної сили: 16.07.2024
Номер судового провадження: не визначено
Державний герб України
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
16 липня 2024 рокум. Ужгород№ 260/4627/24
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (с. Золотарьово) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким просить:
1. Прийняти даний адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження.
2. Визнати протиправними дії (бездіяльність) ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо неприйняття рішення за наслідком розгляду заяви ОСОБА_1 від 19.06.2024р. про надання відстрочки від призову на військову службу.
3.Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.06.2024р про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п.3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
4. Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України
Пунктом 9 частини першої статті 4 КАС України визначено, що відповідач це суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно положень статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Відповідно до ч.3 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
З матеріалів даного адміністративного позову вбачається, що оскаржуваним Рішенням комісії з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовлено позивачу у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на загальних підставах.
Відповідно до п.9 ч. 1 ст. 19 КАСУ юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема на справи у публічно-правоспорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб.
Відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача ( п.9 ч. 1 ст. 4 КАСУ)
У відповідності до 56. Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період ( затвердженого Постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
п.57. Для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров`я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
п.60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов`язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов`язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.
У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов`язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов`язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Таким чином, з метою забезпечення всебічного та об`єктивного розгляду адміністративної справи та з`ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, суд вважає за необхідним залучити до участі особу , яка винесла оскаржуване рішення у справі в якості співвідповідача : Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі викладеного, керуючись статтями 171, 257, 260 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відкрити спрощене позовне провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії.
2. Залучити до участі в справі в якості співвідповідача :
- Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 .
3. Зобов`язати Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 надати суду в термін 5 днів з дня отримання даної ухвали :
- Регламент роботи Комісії з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1
-Наказ( рішеня) про створення та склад комісії
- Положення про Комісію з розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1
- всі документи, на підставі яких було винесено рішення про відмову позивачу у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на загальних підставах ( в тому числі протокол від 25.06.2024 р. №5)
4.Запропонувати відповідачам надати відзив на позов та докази, які в нього є в термін протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали.
Справу буде розглянуто суддею Плеханова З.Б. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЗ.Б.Плеханова